Jak wygląda proces leczenia?
Zgryz otwarty (przed i po leczeniu)
Zgryz krzyżowy (przed i po leczeniu)
Przezroczyste nakładki prostujące zęby coraz częściej stosowane w leczeniu wad zgryzu u dzieci i dorosłych – zarówno niewielkich wad, jak i bardziej zaawansowanych nieprawidłowości.
O ile tradycyjne aparaty – metalowe, kryształowe, ceramiczne albo lingwalne – mocuje się na zębach na stałe, o tyle nakładki mają formę przezroczystych, lekkich szyn wykonanych ze specjalnego tworzywa.
Pacjent musi użytkować je minimum 20-22 godziny na dobę – w tym czasie nakładki stopniowo, delikatnie, ale skutecznie przesuwają zęby w pożądanym kierunku. Wraz z postępami terapii, nakładki się wymienia – mniej więcej co dwa tygodnie.
Leczenie wad zgryzu przezroczystymi nakładkami prostującymi zęby niesie ze sobą wiele korzyści dla pacjenta.
Przy porównywalnej do tradycyjnych aparatów skuteczności, ich użytkowanie jest o wiele bardziej komfortowe – nakładki nie podrażniają błon śluzowych jamy ustnej, nie wywołują alergii (są pozbawione jakichkolwiek elementów metalowych), są praktycznie niewidoczne, można je zdjąć przed jedzeniem albo myciem zębów. Ta ostatnia kwestia jest bardzo ważna w kontekście ryzyka rozwoju próchnicy.
Nakładki na zęby – jak działają i jakie wybrać?
Nakładki na zęby to nowoczesna i coraz bardziej popularna metoda korekty wad zgryzu oraz estetyki uśmiechu. Są to przezroczyste, plastikowe formy, które są indywidualnie projektowane i wykonane na miarę, aby dopasować się do kształtu zębów pacjenta.
Najpopularniejszym systemem nakładek ortodontycznych jest Invisalign®.
Ta metoda leczenia łączy w sobie zaawansowaną technologię obrazowania 3D z precyzyjnym planowaniem leczenia, umożliwiając dokładne i skuteczne przesuwanie zębów do pożądanej pozycji.
Są to wykonane z przezroczystego materiału, praktycznie niewidoczne nakładki, które pacjent musi użytkować około 22 godziny na dobę – można je ściągać do jedzenia, mycia zębów i na specjalne okazje.
Nakładki pozwalają na skuteczne leczenie wad zgryzu u dzieci i dorosłych – szybciej i w bardziej komfortowy sposób niż tradycyjne aparaty.
KROK 1 – DIAGNOSTYKA
Każde leczenie ortodontyczne rozpoczyna się od kompleksowej diagnostyki. Na początek lekarz przeprowadza podstawowe badanie jamy ustnej – jeśli jest taka konieczność, wykonane zostaje leczenie zachowawcze ubytków próchnicowych. Bardzo ważna jest diagnostyka obrazowa – najczęściej wykonuje się zdjęcie pantomograficzne oraz tomografię komputerową. Lekarz tworzy również modele diagnostyczne uzębienia pacjenta.
W diagnostyce wykorzystywany jest także skaner wewnątrzustny – przy jego użyciu wykonuje się skan 3D zębów, czyli tzw. cyfrowe wyciski.
KROK 5 – WIZYTY KONTROLNE
Leczenie przezroczystymi nakładkami prostującymi zęby wymaga znacznie rzadszych wizyt kontrolnych niż w przypadku tradycyjnych aparatów – odbywają się co 6-8 tygodni, czasem nawet rzadziej.
Podczas wizyty lekarz kontroluje postępy terapii, wykonuje wszelkie niezbędne procedury, może również przeprowadzać konieczne zabiegi, np. w ramach leczenia zachowawczego. Noszenie nakładek w żadnym stopniu tego nie ogranicza.
KROK 4 – LECZENIE
Gdy nakładki są już gotowe, pacjent zgłasza się do kliniki po ich odbiór, gdzie otrzymuje dokładny instruktaż ich użytkowania.
Najważniejsze jest to, by nosić przezroczyste nakładki prostujące zęby nie krócej niż 20-22 godziny na dobę. W innym przypadku leczenie może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Nakładki są sterylnie zapakowane i ponumerowane – tak aby pacjent nie miał wątpliwości, którą parę i kiedy nosić.
KROK 3 – PRZYGOTOWANIE NAKŁADEK
Po zaakceptowaniu planu leczenia przez pacjenta przychodzi czas na przygotowanie zestawu nakładek przygotowanych indywidualnie dla pacjenta – na podstawie wykonanych wcześniej wycisków cyfrowych i planu leczenia.
Są one wykonywane w centrum technologicznym
KROK 2 – PLAN LECZENIA
Po kompleksowej diagnostyce przychodzi czas na przygotowanie planu leczenia – dzięki najnowocześniejszym technologiom przygotowuje się cyfrową wizualizację terapii. Pacjent może zobaczyć, jak tydzień po tygodniu będą przesuwały się jego zęby i jakie będą końcowe efekty leczenia – i to jeszcze przed jego faktycznym rozpoczęciem!
Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości – zapraszamy do kontaktu. Prosimy o odwoływanie wizyt z min. 24-godzinnym wyprzedzeniem.
Do zobaczenia.
Znajdź nas na portalach społecznościowych.
Umów wizytę w naszym gabinecie telefonicznie lub mailowo.
Umów wizytę
KAMILA ZALESKA
Higienistka stomatologiczna
Higienistka stomatologiczna, która swą przygodę ze stomatologią rozpoczęła w 2015 roku. Jej niezwykle empatyczna i pozytywna osobowość wpływa na zaufanie Pacjentów, którzy chętnie do niej wracają. Dzięki wyjątkowej atmosferze którą tworzy, Pacjenci po zabiegu wychodzą z uśmiechem na twarzy.
Specjalizuje się w higienie profesjonalnej wg protokołu GBT - Guided Biofilm Therapy, z wykorzystaniem najnowszych technologii. Przygotowuje Pacjentów do dalszego leczenia, jak również dba o ich profilaktykę prowadząc rozbudowane instruktaże higieny jamy ustnej. Swoje doświadczenie wykorzystuje w pracy z dorosłymi, dziećmi oraz Pacjentami z grup wysokiego ryzyka próchnicy Stale poszerza wiedzę w zakresie profilaktyki stomatologicznej.
Swoje umiejętności rozwija biorąc udział w renomowanych szkoleniach pod okiem czołowych specjalistów w Polsce oraz za granicą. Współorganizuje szkolenia dla Higienistek i asystentek stomatologicznych.
ANNA WOHS
Higienistka stomatologiczna
Dyplomowana higienistka stomatologiczna. Czynnie asystuje lekarzom w wszystkich zabiegach stomatologicznych. Lubi uczestniczyć przy leczeniu endodontycznym, pracy na 4 ręce. odpowiada za sprawne umawianie wizyt oraz koordynacje kalendarza pracy lekarzy. Z uśmiechem wita pacjentów i dba o to, aby każdy czuł się w gabinecie wyjątkowo. Prywatnie, szczęśliwa mama, uwielbia gotować i eksperymentować w kuchni.
MAŁGORZATA WISZOWATA
Lek. Dent.
...
IZABELA MAĆKOWSKA
Lek. Dent. / Medycyna estetyczna
Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Lekarz zorientowany na ciągły rozwój zawodowy. Specjalizuje się w leczeniu protetyczno-ortodontycznym, a także zabiegach z zakresu stomatologii mikroskopowej i medycyny estetycznej.
Na bieżąco podnosi swoje kwalifikacje na licznych kursach, aby leczyć swoich Pacjentów na najwyższym poziomie. Uczestnika kilkudziesięciu szkoleń z zakresu polskich i zagranicznych wykładowców.
W szczególności pasjonuje się kompleksowymi metamorfozami uśmiechu, medycyną estetyczną i anti-aging, wykonując w Stomatologia Zagórski również zabiegi z zakresu toksyny botulinowej, kwasu hialuronowego i stymulatorów tkankowych.
EWA PERSHON
Higienistka stomatologiczna
Dyplomowana higienistka stomatologiczna Swoje kwalifikacje podnosi na licznych kursach zawodowych. Czynnie asystuje przy zabiegach, szczególnie ceni sobie pracę z dr Zagórskim. Indywidualnie podchodzi do każdego Pacjenta, dba o Jego komfort i dobre samopoczucie podczas wizyty. Zawsze uśmiechnięta, z pasją podchodzi do swojej pracy.
Wolny czas spędza najchętniej z mężem i synem. Uwielbia czytanie książek oraz podróże.
ŁUKASZ ZAGÓRSKI
Lek. Dent.
Założyciel ZAGÓRSKI STOMATOLOGIA, Członek Okręgowej Izby Lekarskiej
w Gdańsku. Ukończył studia na Białostockim Uniwersytecie Medycznym w 2011 roku. Z pasją realizuje specjalistyczne zabiegi z zakresu endodoncji z użyciem mikroskopu, stomatologii zachowawczej oraz protetyki stomatologicznej. Szczególny nacisk kładzie na zastosowanie nowoczesnych metod leczenia, które gwarantują szybsze i bezbolesne leczenie. Swoich pacjentów otacza opieką, dbając o to, by każda wizyta w gabinecie przebiegała w przyjaznej atmosferze. Poszerza swoją wiedzę biorąc czynny udział w licznych kursach, szkoleniach i konferencjach stomatologicznych.
Poza pracą miłośnik dalekich podróży z plecakiem, sportów ekstremalnych oraz eksperymentów kulinarnych.
Płatność kartami oraz BLIK
Płatność ratalna
Darmowy parking
+48 536 298 857
biuro@stomatologia-zagorski.pl
ul. Wyszyńskiego 1/L3, Bolszewo
9:00 - 15:00
Piątek
9:00 - 19:00
Poniedziałek - Czwartek
Godziny otwarcia
Ortodoncja nakładkowa
Zapoznaj się z naszym cennikiem
Darmowy parking
+48 536 298 857
biuro@stomatologia-zagorski.pl
ul. Wyszyńskiego 1/L3, Bolszewo